Na Wielkiej Krokwi zwyciężył Słoweniec Anze Semenić, drugi był Niemiec Andreas Wellinger, trzeci inny Słoweniec - Peter Prevc. Huli zabrakło do podium 0,3 punktu, około pół metra.

Konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi do udanych zaliczyć mogą reprezentanci Słowenii, którzy zajęli na podium pierwsze i trzecie miejsce. Najlepszy okazał się Anze Semenic, który skoczył 134,5 oraz 137,5 metra. Tuż za nim uplasował się Andreas Wellinger z Niemiec oraz Słoweniec Peter Prevc.

Wśród Polaków najlepiej radził sobie Stefan Hula, który miał szansę na podium – podczas jego drugiego skoku kończącego konkurs musiał on uzyskać około 133 metry. Polakowi udało się skoczyć jedynie 129,5 metra i w ten sposób uplasował się na czwartej pozycji – różnica była jednak niewielka, bo do trzeciego miejsca zabrakło mu jedynie 0,3 punktu.
W pierwszej dziesiątce znalazł się także Dawid Kubacki, który zajął siódme miejsce, a na czternastej pozycji uplasował się Maciej Kot. Pozostali Polacy po nie najlepszych skokach zajęli odległe miejsca – Piotr Żyła był 28., a Tomasz Pilch 30.
Dużym zaskoczeniem podczas dzisiejszego konkursu indywidualnego okazał się skok Kamila Stocha, który poleciał jedynie 108,5 metra i nie zakwalifikował się do drugiej serii.