Statystyki są nieubłagane. Polacy nie uprawiają sportu, preferują siedzący tryb życia i kanapowe lenistwo przed telewizorem. Badania pokazują, że incydentalnie ćwiczy 48% rodaków, ale już regularnie tylko 5% z nas. Duży wpływ na to ma fakt, że coraz więcej pracujemy i na sport zwyczajnie brakuje nam czasu. Pochłonięci obowiązkami, rozdarci między rodziną, pracą a czasem dla siebie najczęściej rezygnujemy z tego ostatniego.

Sport jako działanie CSR


Na szczęście zauważyły to firmy, które coraz częściej w ramach działań społecznie odpowiedzialnych (CSR) proponują swoim pracownikom różnorodne formy aktywnego spędzania czasu. Trend ten przyszedł do naszego kraju wraz z międzynarodowymi korporacjami lokującymi tutaj swoje centra biznesowe. Jednakże aktualnie taką politykę wdrażają także małe i średnie firmy. Mają one tę przewagę, że doskonale znają każdego z pracowników i mogą oferować aktywności sportowe doskonale dopasowane do potrzeb swojej kadry.

Działania mające na celu aktywizację sportową pracowników w firmach przyjmują różnorodne formy, od proponowania kart umożliwiających wstęp na zajęcia sportowe tj. Multisport aż po organizacje firmowych drużyn i rywalizowanie w profesjonalnie przygotowanych turniejach.
Prym wiodą tutaj dyscypliny gier zespołowych takie jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka.

Plusy promocji sportu w firmach:

  1. Wysportowani pracownicy to zdrowsi pracownicy co w konsekwencji oznacza mniej zwolnień chorobowych.
  2. Osoby, która regularnie ćwiczą, są lepiej zorganizowane, mają więcej energii w pracy i w życiu prywatnym.
  3. Firmowe rozgrywki sportowe to dla pracowników doskonała okazja, aby lepiej poznać swoich kolegów, ich pasje i różnorodne zainteresowania co w efekcie pozwala na lepsze zrozumienie i komunikacje w codziennej pracy.
  4. Rywalizacja z innymi drużynami uczy zespoły skutecznej współpracy, także w obliczu szybko zmieniających się okoliczności i w sytuacjach stresowych. Sukces na boisku przekłada się na sukces w pracy.
  5. Pracodawca promujący sport jest postrzegany jako lepszy pracodawca. A jego firma jako lepsze miejsce pracy, bardziej dbające o pracowników.

Jest potrzeba, jest rozwiązanie.


Na rosnące potrzeby pracodawców w zakresie usług wspierających promocję sportu w przedsiębiorstwach rynek odpowiada błyskawicznie. Coraz więcej firm zleca przygotowanie rozgrywek sportowych dla swoich pracowników profesjonalistom. Dokładają oni wszelkich starań, by imprezy tego typu nie odbiegały atmosferą, organizacją i oprawą od tych gdzie rywalizują profesjonalni sportowcy. Przykładem firmy, która specjalizuje się w tego typu eventach, jest Eagle Sport. Na organizowane przez nich turnieje i rozgrywki zgłaszają się drużyny i zespoły z wielu firm, często także z tych samych branż. To daje duże możliwości poznania lepiej swojej konkurencji i integracji z nią na parkiecie oraz poza nim. Eagle Sport wie jak to robić i jak robić to dobrze. Tysiące zadowolonych uczestników mogą to potwierdzić.

W najbliższym czasie Eagle Sport organizujeZapisy na obie imprezy są otwarte. Zapraszamy serdecznie.