Pierwszy weekend startowy za podopiecznymi trenerów GVT! Nasi zawodnicy rywalizowali w Kryterium w Dzierżoniowie, Bike Maratonie w Miękini i Ślężańskim Mnichu w Sobótce.

Bike Maraton

W niezwykle trudnych warunkach przypadła tegoroczna rywalizacja w Miękini. Błotnista trasa mocno zweryfikowała umiejętności techniczne każdego z uczestników w tym również z czołówki. Na dystansie Mini Dorota Wizner pokazała, że w swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych i po raz kolejny w karierze zwyciężyła w klasyfikacji K4! W M2 Andrzej Gucwa uplasował się na 10. miejscu, Roman Woźniak w M4 był 25., a Sebastian Biruta wywalczył 63. miejsce. Na dystansie mega Marcin Żurowski w M4 był 11, a Darek Wizner 19. W kategorii M3 Jarosław Miazga do mety dojechał na 46. pozycji. Jedynym śmiałkiem w gronie zawodników GVT, który tego dnia odważył się na dystans Giga był Adam Saj.

Ślężański Mnich – Via Dolny Śląsk

Wyścig w Sobótce tradycyjnie otwiera kolarski sezon w Polsce, a na starcie pojawiła się rekordowa liczba uczestników. Na dystansie Maxi najlepiej spisał się Piotr Rakiewicz, który był czwarty zarówno w kategorii wiekowej M3 jak również w kategorii open. W wyścigu Pań open i w kategorii K2 – najlepsza okazała się Paulina Klimas z Ćwiklic!  W M2 szósty był Tomasz Brembor, a dziewiąty Mateusz Kaźmierczak.  Bardzo dobrze w kategorii M5 spisał się Tadeusz Byczkowski, który wywalczył drugie miejsce!

Zwyciężczyni w wyścigu Pań open i w kategorii K2, Paulina Klimas:

Zwyciężczyni wyścigu Pań open i w kategorii K2 - Paulina Klimas

Na dystansie Mini Andrzej Gucwa znalazł się dwa „oczka” za podium kategorii M2, a tuż za nim na mecie zameldował się Mateusz Filarowski. W M4 trzecie miejsce zajął Grzegorz Kalinowski, a czwarty był Marcin Żurowski! W kolejnej kategorii Jacek Jędrzejczyk uplasował się na czwartym miejscu, a w M6 nasz weteran Wiktor Żak w konfrontacji z takimi zawodnikami jak: Ryszard Szurkowski, Henryk Charucki czy Jan Faltyn – uplasował się na ósmym miejscu. W wyścigu Pań w kategorii K4 Dorota Wizner zajęła trzecią pozycję!

Ponadto pozostali zawodnicy i zawodniczki GVT na trasie Ślężańskiego Mnicha dali z siebie wszystko i większość z nich poprawiła swoje lokaty z poprzednich edycji! Dodatkowo dzień wcześniej jako przetarcie przed oficjalnym, szosowym otwarciem sezonu –  podczas dzierżoniowskiego kryterium Arek Tecław zajął ósme miejsce w wyścigu masters, a Cecylia Czartoryska wygrała klasyfikację Pań.