Policjanci z Pszczyny wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku w Ćwilicach, w którym ucierpiał 39- letni motocyklista z Krakowa i jego 33- letnia pasażerka. Zdarzenie miało miejsce na DW- 933 w okolicach skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Interweniowały wszystkie służb, nie obyło się bez pogotowia lotniczego. Ostatecznie, kobieta i mężczyzna trafili pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło przed 16.00. Ze zgłoszenia wynikało, że brały w nim udział trzy pojazdy. Komunikat dotyczył także poważnie rannych motocyklistów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 23- letni kierowca volvo jechał drogą wojewódzką od strony Pszczyny. Zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku jednośladem w momencie, kiedy skręcał w lewo, w ul. 11 Listopada. Niestety, motocyklista poza zderzeniem z volvo, uderzył również w jadącego za nim VW Passata. Zarówno on, jak i pasażerka, z którą podróżował, wymagali natychmiastowej pomocy ratowników medycznych. Tuż po tym, jak przywrócono mu funkcje życiowe, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR-u.

Jaki był dokładny przebieg tego wypadku, już wkrótce wyjaśni prowadzone przez pszczyńskich policjantów postępowanie. Póki co wiadomo, że obydwaj kierowcy samochodów byli trzeźwi w chwili zdarzenia.