| Źródło: fot:pixabay.com

Skomentuj jako pierwszy!

Nowy wirus atakuje Androida. Zaszyfruje twoje dane i zmieni PIN

Nowy wirus zaatakował system Android. Szyfruje dane użytkowników, a następnie odcina dostęp do urządzenia przez zmianę PIN-u. Złośliwe oprogramowanie typu ransomware nazwano DoubleLocker. Ostrzega przed nim w swoim komunikacie firma Eset.

DoubleLocker rozpowszechniany jest za pośrednictwem stron internetowych udostępniających fałszywą wersję aplikacji Adobe Flash Player. Wirus żąda od właściciela telefonu aktywacji usługi ułatwień dostępu o nazwie „Google Play Service”, a następnie - bez zgody użytkownika - wykorzystuje uzyskane uprawnienia administratora, ustawiając siebie jako domyślną aplikację. Jak wskazują eksperci z ESET, jest to trik, który sprawia, że zagrożenie jest uruchamiane wraz z każdym naciśnięciem przycisku „Home”. 

Wirus zmienia kod PIN oraz szyfruje dane przechowywane w pamięci wewnętrznej smarfona. Cyberprzestępcy żądają zapłaty za przywrócenie dostępu do urządzenia -  0,0130 bitcoina.

Po zapłaceniu wymienionej kwoty rzeczywiście pojawia się możliwość zresetowania kodu PIN. Niestety na ten moment jedynym sposobem na usunięcie wirusa pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO? Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA  pszczyna.dlawas.info@gmail.com lub skontaktuj się z nami na Facebooku  https://www.facebook.com/pszczyna.info/

Publikacja:

Redakcja Pszczyna DlaWas.info

Redakcja - Pszczyna DlaWas.info


Więcej od - Redakcja Pszczyna DlaWas.info

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?