W marcu Pszczyna będzie gospodarzem turnieju Victor Polish U-17 International 2019. W dniach 15-17.03 rywalizować będą najlepsi badmintoniści z Europy.

Na kortach Śląskiego Centrum Tenisa oraz Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się także rankingowe turnieje towarzyszące U-11 i U-13. Na dzień dzisiejszy swój udział potwierdzili zawodnicy z Hiszpanii, Walii, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech oraz Polski. Zgłoszenia do udziału w zawodach są przyjmowane do 15 lutego.

- To największy turniej badmintona jaki był kiedykolwiek organizowany w Pszczynie. Niewykluczone, że w turniejach zagra aż 300 zawodników z całej Europy. Oczywiście trzymamy kciuki za wychowanków UKS Plesbad Pszczyna, którzy na przełomie lat osiągali wiele sukcesów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Rozgrywki turniejowe będą odbywały się na kilkunastu kortach. Uroczyste otwarcie zawodów będzie miało miejsce w piątek. Na niedzielę zaplanowano mecze finałowe. Pszczyńskie zawody są pierwszym turniejem, w którym można uzyskać punkty do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy.

- Wiele wskazuje na to, że tegoroczne Mistrzostwa Europy będą organizowane w Polsce. Nie znamy miasta gospodarza. Jednak ta informacja powoduje, że zawodnicy i sztaby trenerskie chcą zrobić rozeznanie. My oczywiście na tym zyskujemy ponieważ turniej przyciągnie wielu młodych i utalentowanych sportowców - komentuje jeden z organizatorów zawodów Damian Pławecki.

Wśród uczestników Victor Polish International zobaczymy m.in. Darię Zimnol oraz Julię Pławecką, złote medalistki w grze deblowej Mistrzostw Polski do 17 lat.