Małgorzata Glinka, najlepsza polska siatkarka XXI wieku, przyjechała do Pszczyny promować swoją akcję "Włącz aktywność z Małgorzatą Glinką".

Małgorzata Glinka dwa lata temu zakończyła swoją bogata karierę sportową. Przez ponad 20 lat grania na siatkarskich parkietach w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Francji i Turcji zdobyła mnóstwo tytułów. Te najcenniejsze zdobyła jednak w barwach reprezentacji Polski, kiedy w 2003 i 2005 roku została Mistrzynią Europy. Należała do najbardziej rozpoznawalnych słynnych "Złotek". Teraz promuje wśród dzieci i młodzieży aktywność sportową, w szczególności uprawianie siatkówki i prowadzi ogólnopolską akcję "Włącz aktywność z Małgorzatą Glinką".

Na szlaku programu znalazła się również Pszczyna, gdzie w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji miało miejsce to wydarzenie. Zanim nastąpił główny punkt programu, uczestnicy mieli możliwość posłuchać mini wykładów: trenera personalnego, dietetyka i fizjoterapeuty. Potem przyszedł czas na spotkanie z Małgorzatą Glinką. W pierwszej części mistrzyni opowiadał o swojej karierze, odpowiadała na pytania zgromadzonych dzieci. Potem przyszedł czas na wspólny trening. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i autografów.

Spotkanie z Małgorzatą Glinką powinno być dla wszystkich uczestników wielkim bodźcem do tego by rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Dla tych, którzy ją już rozpoczęli, motywacją do jeszcze większego zaangażowania. Tylko od samych uczestników spotkania zależy, czy któraś z nich wyrośnie zawodniczka pokroju Małgorzaty Glinki.