Best Festiwal Filmowy 2017 w Tychach to już 8. edycja konfrontacji filmowych dla wymagających widzów. Przed nami dwa weekendy z 12 filmami produkcji zróżnicowanych językowo: brytyjskiej, amerykańskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjskiej i tureckiej.

Best Festiwal Filmowy 2017 w Tychach (8.edycja) zaczyna się 31 marca w Pasażu Kultury Andromeda przy placu Baczyńskiego w Tychach. 

Best Festiwal Filmowy 2017 w Tychach to dwa weekendy z kinem wykraczającym poza granice masowych produkcji. 

Głównym założeniem jest pokazanie twórczości indywidualistów współczesnego kina, którzy swoją twórczość kierują do widza wymagającego i otwartego na wyzwania. Festiwal ma zwrócić uwagę na projekty ambitne, tworzone wbrew modom, ale takie, które swoją siłą oddziaływania wytyczają trendy w światowym kinie
, czytamy na stronie organizatora. 

Do zobaczenia będzie 12 filmów w dwa weekendy: 31 marca-2 kwietnia (Przegląd Główny) oraz 7-9 kwietnia (Przegląd bez Tajemnic). Są to zróżnicowane językowo produkcje: brytyjska, amerykańska, niemiecka, francuska, hiszpańska, włoska, rosyjska i turecka. 

Na każdy dzień festiwalu zaplanowane są dwie projekcje: o godz. 18 i 20.15. 

W piątek, 31 marca, zobaczymy francusko-niemiecki dramat „Co przynosi nam przyszłość” i amerykański dramat „Moonlight”. w sobotę, 1 kwietnia - dramat produkcji tureckiej, francuskiej, niemieckiej i katarskiej pt. „Mustang” oraz włosko-francuską komedię pt. „Zwariować ze szczęścia”. W programie na niedzielę, 2 kwietnia, są wenezuelski dramat „Z daleka” i komedia produkcji niemieckiej, austriackiej i rumuńskiej pt. „Toni Erdmann”. 

Tydzień później, w ramach Przeglądu bez Tajemnic, można będzie zobaczyć niemiecki dramat biograficzny pt. „Fritz Bauer kontra państwo” i rosyjski dramat pt. „Uczeń” (7 kwietnia), angielsko-francuski dramat „Ja, Daniel Blake” i argentyńsko-hiszpański thriller „El clan” (8 kwietnia), włoską komedię pt. „Dobrze się kłamie d miłym towarzystwie” i francusko-kanadyjski dramat pt. „To tylko koniec świata” (9 kwietnia). 

Publiczność wybierze zwycięzców w kategoriach: najlepszy film festiwalu, a także najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa, najlepsza reżyseria, najlepsza muzyka i najlepsze zdjęcia. 

Bilety w cenie 20 zł przy Kopernika 1 b, w przedsprzedaży - 18 zł.