Zespół Oberschlesien rozstał się z jednym z jego założycieli - perkusistą, Marcelem Różanką. Wykonywali muzykę z gatunku tzw. industrial metal, a utwory wykonywane były w gwarze śląskiej.

Jak podaje grupa na swoim funpage NeuOberschlesien: "W dniu 8 lutego 2017 roku muzycy: Wojtek Jasielski, Łukasz Sztaba, Tomek Andrzejewski, Adam Jurczyński oraz ekipa techniczna w składzie: Darek Kampa – realizator dźwięku i pirotechnik, Wiktor Saternus – technik sceny, Bartek Borcz – realizator oświetlenia, manager Dorota Walencka podjęli decyzję o rezygnacji z dalszej muzycznej i koncertowej współpracy z Marcelem Różanką i Oberschlesien Sp. z o.o. Uzasadnienie tej decyzji ma głębokie podstawy i chcielibyśmy, aby pozostało naszą wewnętrzną sprawą.
Tak, jak pisaliśmy wcześniej, na podstawie ustaleń poczynionych przez Michała i Marcela, koncerty podpisane przez Oberschlesien Sp. z o.o. zostały odwołane.
Jednocześnie informujemy, że zaczynamy nowy rozdział w naszej twórczości i rezultaty naszej pracy zobaczycie i usłyszycie już niebawem."
Dalsze informacje już wkrótce!