Na tegoroczne Święto Szlaków Zabytków Techniki Koleje Śląskie przygotowały 25 000 kuponów upoważniających do bezpłatnych przejazdów.

10 czerwca każdy kupon będzie umożliwiał zainteresowanym dwa przejazdy pociągami Kolei Śląskich.
Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami uczestnicy festiwalu najpierw muszą zdobyć kupony. Będą one dostępne w kilkudziesięciu miejscach w wielu miejscowościach województwa śląskiego. Następnie kupon wystarczy odpowiednio wypełnić i okazać w pociągu podczas kontroli biletów. Wszystkie informacje (m.in. o tym skąd i kiedy można odebrać kupony oraz jak je wypełniać) można znaleźć m.in. w regulaminie promocji bezpłatnych przejazdów - TUTAJ.

Kupon upoważnia do bezpłatnej podróży po wypełnieniu dwóch odcinków na jego odwrocie. Są one opisane jako „dla pasażera” i „dla konduktora” oraz oznaczone literami A i B. Na każdym odcinku należy wpisać stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli konduktor oderwie jedną część. Pozostałą część kuponu należy zachować.

Poniżej przykład poprawnie wypełnionego kuponu dla jednej osoby na jeden przejazd:W zeszłym roku z naszej industrialnej propozycji skorzystało 5300 pasażerów. Podróżni w sumie przejechali naszymi pociągami ok. 335 000 km. To kolejno o 75% i 60% więcej niż w 2015 r.

Więcej informacji o Industriadzie zobaczycie TUTAJ.