Bardzo dobra informacja dla wszystkich osób, które lubią porządek i znają się na recyklingu. Już niedługo w Polsce skorzystamy z automatów, które zwracają pieniądze za zużyte butelki. Takie rozwiązanie praktykowane są w krajach Europy Zachodniej. Co prawda koszt każdego napoju wzrośnie proporcjonalnie do naliczonej opłaty jednak przez to ludzie nie będą śmiecić. Resztę zapewne zbiorą zbieracze butelek i puszek.

Polska idzie śladem Niemiec, Czech i Skandynawii. Już na początku 2018 roku w naszym kraju pojawią się automaty wypłacające pieniądze za zużyte butelki.
Na początek będzie je można znaleźć w większych supermarketach, możliwe jednak, że z czasem zagoszczą też w mniejszych placówkach. 
Żeby dostać zwrot za butelki nie trzeba będzie okazywać paragonu, po prostu w sklepie zapłacimy więcej za napoje, a następnie obowiązkowa kaucja będzie nam zwracana z automatu w gotówce. 
Ministerstwo Środowiska podjęło już prace nad projektem w tej sprawie. Niecierpliwie czekamy na efekty.
MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO? Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA  pszczyna.dlawas.info@gmail.com lub skontaktuj się z nami na Facebooku  https://www.facebook.com/pszczyna.info/